Bouldrovka Chrudim

 

 

Od 1.1.2023 je bouldrovka i celá sportovní hala uzavřena kvůli rekonstrukci !!!

Provoz pro veřejnost

    Bouldrovka je otevřena pro veřejnost. Provoz pro veřejnost zajišťují Sportovní areály města Chrudim,s.r.o.. Na podmínky návštěvy je možné se informovat v recepci sportovní haly. Jednorázové vstupné je 50,- kč. Sportovní hala zároveň nabízí uživatelům další zázemí, jako např. možnost odložení oblečení v šatně a sociální zařízení.

Během školního roku je bouldrovka uzavřena každé úterý od 16:30 do 19:30 z důvodů probíhajících lezeckých kroužků pro děti.

Provozní řád bouldrovky je k nahlédnutí zde...

Technické údaje

Celková plocha bouldrovky je zhruba 100 metrů čtverečních osázených zhruba 1000 lezeckými chyty a výška je 5 metrů. Dále jsou zde umístněny zařízení campus board a peg board. Celá bouldrovka nyní umožňuje souběžný trénik až šesti lezců.

Chrudimské závody v boulderingu

Historie výstavby

    Bouldrovka v Chrudimi je společným projektem Horolezeckého oddílu Škrovád o.s. a města Chrudim zastoupeného Sportovními areály města Chrudim,s.r.o.. Sportovní areály nám horolezcům nabídly možnost dlouhodobého pronájmu části nářaďovny v chrudimské sportovní hale. My jsme tam pak během roku 2013 odpracovali stovky brigádnických hodin a vybudovali základ bouldrovky. Prezentace ze stavby bouldrovky je ke stažení zde...
K slavnostnímu otevření bouldrovky za přítomnosti pana starosty Řezníčka došlo dne 14.12.2013. V rámci otevření byl pořádán i nultý ročník boulderingových lezeckých závodů.
V roce 2014 došlo k další dostavbě bouldrovky. Na jaře byly v levé části postaveny dvě tréninková zařízení – campus board a peg board. V listopadu roku 2014 pak byla dostavěna stěnka mezi campus boardem a stávající bouldrovkou. Dále došlo k dalšímu doplnění bouldrovky o nové lezecké chyty. Dovybavení a dostavění mohlo vzniklo opět i díky podpoře města Chrudim. Konec roku 2014 by opět ve znamení boulderingových závodů, konaly se dne 6.12.2014.
Každý rok pak dochází k nějaké další úpravě bouldrovky, kterou představujeme vždy na tradičních prosincových závodech.

Kontakty

Provozovatel (Sportovní areály města Chrudim,s.r.o.)

Hušák Jaromír – 604202529

Správce (HO Škrovád, o.s.):

Drábek Marek – 727814099
Griger David – 608384670
Cach Josef – 774957993


Sponzoři

Stavba vznikla díky podpoře města Chrudim a následujících firem

Napsat komentář