Těša vzpomíná

O začátcích oddílu před r. 1961 toho moc nevím.

 Oddíl horolezců při TJ Transporta Chrudim založil koncem r. 1958 Milan Rybák spolu s Chrbolkovými. V té době se také objevil Pepek Zitko a Olina Pechová, kteří už pár let lezli. Moje první lezecké kroky začaly na Škrovádě – v červnu 1961 jak jinak, než s horním jištěním, pak na Palicích a Drátníku.

Vysočina - Čtyři palice

V srpnu jsme byli s Olinou v Tatrách pod vedením Aleše Zavadila. V zimě 1962 jsem byl s Dynamem Pardubice v Tatrách – první zimní výstup a první omrzliny.

V roce 1962 přichází do oddílu Pepek Hloušek, Honza Smejkal, Vája a další. Jezdí se pravidelně v létě i v zimě do Tater i na písek (Prachov, Hrubice, Sušky). První výprava do Julek v r. 1965.

Nějakou dobu v našem oddíle Polda Páleníček, Franta Půlpán, Petr Mocek. Nesmím zapomenout na Hajnou a na Frantu Řezníčka. V r. 1968 získáváme pronájem boudy v Obřím dole.

 V r. 1972 odchází stará garda do ústraní. Protože Polda, Franta Půlpán a Mocan jsou už někde jinde, zůstává z činných členů jen Roman Bedroš, Hajná, a já. Pak přichází Mirek Bena, Luboš Hanuš, Honza Jirka, později Milan Červinka, Vašek Hofman, Sigi a řada dalších. Škrovádem také prochází Igor Koler a Franta Čepelka. Karel, Tomáš - Škrovád

V této době také začala tradice Škrovádských posledních slanění, a to včetně divadelních her – ty jsou omezeny na jediného autora – Járu da Cimrmana.

Musím se také zmínit o Pančavově běhu, Škrovád-Heřmanův Městec-Škrovád, který se běhá každoročně od roku 1985.

To už jsme v současnosti – více v aktuálních textech.

Copyright © 2003, 2011 Škrovád – horolezecký oddíl

Komentáře nejsou povoleny.